Süper model Gigi Hadid’in Filistin mesajına meslektaşı Bar Refaeli’den cevap!

Filistinli iş insanı Muhammed Hadid’in ABD’de doğup büyüyen 28 yaşındaki süper model kızı Gigi Hadid, İsrail ile Filistin arasındaki savaşta Filistin’e olan desteğini göstermeye devam ediyor. Son olarak Gigi Hadid’in, sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilgili paylaşımda bulunmasının ardından; ABD’li girişimci, müzik yöneticisi ve iş insanı Scooter Braun ile İsrailli model Bar Refaeli’den Hadid’e cevap geldi.

Gigi Hadid, “İsrail, dünyada çocukları savaş esiri olarak tutan tek ülkedir” diye yazdı. Mesaja, ’12 yaşındayken İsrail işgali tarafından kaçırıldığı’ iddia edilen Ahmed Almanasra adlı çocukla ilgili bir bilgi grafiği eşlik etti. Grafikte, çocuğun hücre hapsinde tutulduğunu öne sürülürken, “Yüzlerce Filistinli çocuk İsrail hapishanelerinde tutuklu ve acı çekiyor” bilgisi yer aldı.

“78 MİLYON KİŞİYLE PAYLAŞMADAN ÖNCE GERÇEKLERİ ÖĞRENELİM”

Ancak Daily Mail, Ahmed Almanasra’nın aslında 2015’te Kudüs’te birkaç kişiyi bıçakladıktan sonra tutuklandığını daha sonra Yahudileri hedef aldığını yazan bir haber yaptı. Scooter Braun, bu haberin ekran görüntüsünü yayınlayarak; Hadid’i hedef alıp şöyle yazdı:

İnsanların iyi niyetli olduğunu biliyorum ama bir çocuğun kaçırıldığını söylediğinizde, bunun bir genç olduğu ortaya çıktı ve bu kişi kamera karşısında aralarında 12 yaşında bir çocuğun da bulunduğu iki masum sivili rastgele bıçakladı. Ardından da ‘Yahudileri bıçaklamak istedim’ dedi. Bir haberi 78 milyon kişiyle paylaşmadan önce gerçekleri öğrenelim.

“BİZ BU SAVAŞI İSTEMEDİK”

Bar Refaeli de iş insanının bu gönderisini Instagram sayfasının hikayeler bölümünden paylaştı. Ünlü model ardından, İsrail Savunma Kuvvetleri sözcüsünün, İsrail’in Demir Kubbe savunma sistemi ve Hamas’la devam eden çatışma hakkında konuşan bir röportajın yer aldığı bir video yayınladı. Sözcü, videoda, “Kızılacak çok şey olduğunu düşünüyorum ama dünyanın öfkesinin Hamas’a yöneltilmesi gerekiyor. Çünkü bu savaşı İsrail başlatmadı. Biz bu savaşı istemedik. Savaşımız Hamas’a karşı, Filistinlilere değil. Tarihin doğru tarafında olun” dedi.

Refaeli, bu paylaşımına Hadid’i etiketleyerek; “Sanırım seninle konuşuyor” mesajını yazdı ve süper modele tepkisini gösterdi.

YANIT VERMEDİ

Gigi Hadid ise henüz Braun’a da, Refaeli’ye de yanıt vermedi; ancak yalan haber olduğu öne sürülen paylaşımını sayfasından kaldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x