Sokak röportajında konuşan vatandaş sosyal medya beğeni topladı

Muğla Sende isimli sosyal medya sayfasında paylaşılan bir sokak röportajı dikkat çekti. Muhabirin, ‘Ula’nın sorunları nelerdir’ sorusuna önce İngilizce, ‘Bilmiyorum’ diye Muğlalı vatandaş verdiği cevaplarla sosyal medyada beğeni topladı. İki üniversite mezunu olan vatandaş İngilizce öğretmenliği ve hava trafik kontrolü mezunu olduğunu söyleyen vatandaş ayrıca Muğla İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’nde en başarılı çocuk vakıflarını yönettiği için ödül olarak Cumhurbaşkanlığı makamına çıktığını söyledi.

Ula’nın sorunlarını soran muhabire ise vatandaş şunları söyledi:

Burada da sorun olmayan bir şey yok ki. Bu toplumda öngörüsüz geleceği düşünmeden ve üstelik algı yönetimiyle hareket eden bir toplumda ne üretim olur ne kültür olur. Üretmeyen toplumların kültürü de olmaz, yaşam biçimi de olmaz. Onun için Ula’da maalesef statükoloji bir toplum var. Bu toplum yıllardan beri ne siyasette ne belediye başkanının da kendini yönetecek bir siyasi veyahut da aday belirleyemediler. Şu anda ula da çarpık bir yapılaşma keşmekeş bir ilçe en batı olmasının yani doğudaki ilçelerden daha berbat geçmişteki yöneticiler, belediyeler maalesef öngörüsüz olarak bu hale getirdiler.

Çözüm, bu Türkiye Cumhuriyet’inin büyük kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve halka dönük kamusal yaklaşımla ortak akıl ve bilimle sürdürülebilir bir üretim, yaşanabilir bir kent temiz bir çevre, çağdaş medeni bir ülke, toplum bağımsız bir ülke.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x