Emine Erdoğan’dan Dünya İnsan Hakları Günü mesajı: İsrail insanlığın tüm değerlerini katlediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü paylaşımında, “İsrail, Filistin’de uluslararası hukuka karşı gelerek insanlık suçu işliyor…  BM İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 75. yıl dönümünde Gazze’de insan hakları ayaklar altına alınıyor” dedi.  

‘HAYKIRMAYA DEVAM’

“Çocuk” denildiğinde akan suların durması gerekirken, iki aydır kefenlere sarılı Gazzeli masum çocukların görüntüleriyle sarsıldığımıza dikkat çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

“İsrailli bir bakan, Gazze’ye atom bombası atmayı ‘seçeneklerden birisi’ olarak değerlendirirken sesini çıkarmayan dünya, evrensel insan haklarından nasıl bahsedebiliyor? İsrail, Filistin’de açıkça küresel insani değerlere ve uluslararası hukuka karşı gelerek insanlık suçu işliyor. Sadece kadınları, çocukları, yaşlıları değil insanlığın tüm değerlerini katlediyor.

Türkiye olarak, her yerde, her kurum ve araç ile bu zulmü dünyaya duyurmaya, suçluları haykırmaya, seslerimizi barış için birleştirmeye devam edeceğiz. Mazlumun, masumun, mültecinin, ihtiyaç sahibinin din, dil, ırk temelli farklılıklar üzerinden okunmadığı, herkese eşit ve adil davranıldığı bir dünya düzeni dileğiyle…”

Paylaşımda ayrıca “Gazze’de yaşanan insan hakları trajedisi” başlığı altında Gazze’ye yönelik İsrail saldırılarına ve işlenen savaş suçlarına ilişkin bilgilere de yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x